6.8 C
Brno
Pátek, 29 března, 2024
- Reklama -časopis
DomůBydleníKam s nasyslenými věcmi v bytě

Kam s nasyslenými věcmi v bytě

Date:

Nenechte si ujít

Jižní Amerika: kontinent plný kontrastů

Jižní Amerika, kontinent rozmanitých kultur, nádherné přírody a fascinující...

Analyzování webu: Klíč k optimalizaci online přítomnosti

Analýza webu je klíčovým prvkem při optimalizaci online přítomnosti...

Jakou velikost nůžkového párty stanu zvolit?

Nůžkové party stany nabízejí značnou variabilitu z hlediska dostupných...

Jaké příjmy jsou potřeba pro získání úvěru

Vaše příjmy by měly stačit na pokrytí vašich základních...

Firmy na prodej: Zvyšte svou úspěšnost díky spolupráci s profesionály

Při prodeji firmy se někdy mohou objevit komplikace, nebo...
- Komerční sdělení -časopis

Jak vyřešit úložný prostor a kde všude lze skladovat věci

Když si prohlížím zahraniční časopisy nebo webové stránky o bydlení, obdivuji prosvětlené byty s minimalistickým interiérem. V předsíni nanejvýš stojan na boty a zrcadlo, v obýváku, sedačka, stolek a nějaká ta knihovna, v ložnici postel a v kuchyni kuchyňská linka s policemi namísto vrchních skříněk. Ale kam ti lidé proboha odkládají věci? V domácnosti se nasbírá tolik potřebných věcí i harabur a vše je třeba někam odložit. Zejména nemáte-li srdce to vyhodit.

Pokud jste už v životě stihli „nasyslit“ spoustu věcí a plánujete v tom pokračovat, musíte počítat s dostatkem úložného prostoru, aby váš domov nepůsobil přecpaně. Pokud budou mít věci své místo, snáze se vám bude udržovat pořádek.

Popřemýšlejte o tom, které věci chcete vystavit a které ukrýt. Udělejte si alespoň přibližný seznam, nejlépe is rozměry a frekvencí, jak často které věci používáte. Podle toho jim naleznete v úložném prostoru správné místo. Například vánoční dekorace potřebujete jen jednou do roka, proto mohou jít do sklepa, garáže, na půdu nebo na nejvyšší místa v šatníku, kam bez židle či bez žebříku nedosáhnete.

Pokud si teprve zařizujete bydlení, je dobré si úložný prostor pořádně naplánovat. Minimálně vestavěné skříně, případně místo pro samostatný šatník. Pokud už bydlíte a zaplnili jste všechny skříně, popřemýšlejte, jestli reorganizovat, nebo přidat ještě jednu skříň. Je dobré mít alespoň jeden-dva pořádně velké úložné prostory třeba na celou stěnu – jeden například v předsíni nebo na chodbě a druhý v ložnici. Zajděte se svým seznamem za architektem nebo do studia s vestavěnými skříněmi a nechte si poradit. Doporučená hloubka šatníku je 65 centimetrů, ale pokud do vestavěné skříně nechcete zavěšovat šaty, můžete z hloubky i ubrat.

Výborným úložným místem umí být i „hluchá místa“. Různé výklenky, niky, prostor pod schody, za dveřmi, pod postelí a podobně. Dají se do nich namontovat police i skříňky, ale v takových prostorách budete muset většinou sáhnout po výrobě na míru.

Zezadu na dveře můžete zavěsit nástěnné věšáky nebo háčky a zavěšovat lze i na vnitřní stranu dvířek ve skříňkách. Pokud je prostor pod schody dostatečně vysoký na dveře, můžete si zde umístit technickou místnost a uložit vysavač, mop, desku na žehlení a jiné nevábně vypadající, ale potřebné věci.

Dalším výborným místem pro odkládání věcí je nábytek, který má primárně jinou funkci, ale dá se využít i pro skladování. Pokud u vás přespávají návštěvy, vyberte si sedačku s úložným prostorem na peřiny. Deka na chladný večer u televizoru lze zase ukrýt do taburetky. Zimní a letní věci na střídačku nebo oblečení na lyžování můžete uložit do velkých kufrů na cestování a šupnout je pod postel.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek