3.5 C
Brno
Středa, 1 února, 2023
DomůBydleníJak kombinovat barvu roku Greenery v domácnosti?

Jak kombinovat barvu roku Greenery v domácnosti?

Date:

Nenechte si ujít

Apple požaduje 30% podíl nejen z NFT, ale také blockchainových poplatků

Poplatek si přitom neúčtují vývojáři aplikace, ale samotná síť. Apple...

Volkswagen poodhaluje omlazený elektromobil ID.3, prozradil také základní cenu

Německý hatchback dostane odlišný přední nárazník a kapotu, v...

Ceny ropy v pátek výrazně vzrostly. Za celý červenec ale klesly

Příští týden bude pro další směřování cen rozhodující středeční...

EU dá 1,2 miliardy eur na 61 projektů pro výzkum a vývoj v oblasti obrany

Evropský obranný fond je hlavním nástrojem EK na podporu...

Stát chce podpořit šetření energiemi v domácnostech, spouští novou kampaň

Resort hospodářství a SIEA spouštějí komunikační kampaň na podporu...
- Komerční sdělení -časopis

Letos si interiérový design žádá svěžejší přístup.

Institut barev Pantone prohlásil za barvu roku 2017 svěží zelenou s oficiálním názvem Greenery, která je nástupcem barev marsala z roku 2015 a růžové a bleděmodré z roku 2016. Tyto barvy prý nebyly ideální volbou.

Marsala – vínově červený odstín byl prý příliš tmavý, temný a nejasný. Hodil se na období podzimu a zimy, v letní a jarní módě si však místo nenašel.

Růžová a bleděmorá zase byly příliš naivní a dětské, hodily se spíše do dětské módy a interiérů pro batolata. I když je pravda, že byli příjemným osvěžením jarní a letní módy a v rámci retro vlny si našli místo iv designu.

Nástup svěžího zeleného odstínu Greenery však naznačuje, že společnost potřebuje probudit, ať už do nového roku a přicházejícího jara nebo obecně.

Zelená nutí k pozitivnímu myšlení, uklidňuje organismus a mysl a podněcuje k tvořivosti. I proto existuje řada firem, které do svých interiérů zakomponovaly zelené odstíny.

Zelená barva není v interiérovém designu žádnou novinkou. Na spotřebičích i nábytku či dekoracích se objevovala již v devadesátých letech. Vždy však šlo o jemný náznak této barvy.

Detaily jsou málo
Rok 2017 si touží se zelenou barvou pohrát ještě více, odvázat se a dopřát interiérům záplavu zelené. Pantone já v minulosti vybralo za barvu roku několik odstínů zelené jako Emerald v roce 2013 nebo Turquoise v roce 2010.

No nikdy nešlo o tak výrazný a křiklavý odstín jako nyní. Výběr barvy souvisí se snahou o pozitivní přístup k životu i ekologii, která stále silněji ovlivňuje naše každodenní aktivity.

Interiéroví designéři zelenou barvu využívají odvážně, na stěnách, velkých kusech nábytku i v kancelářských prostorách tak, aby převažovala. Velké zelené stěny a prostory nejlépe vyniknou ve firemních interiérech.

Zejména pokud je zelená součástí firemního designu. Zelená je vítaná iv restauračních zařízeních a kavárnách, podněcuje totiž chuť k jídlu.

Svěžejší domácnost
Své místo by měl mít odstín Greenery i ve vašem domově. I soukromé interiéry si budou tuto jarní změnu pochvalovat. Základním pravidlem každého designéra však je nepřehánět to s jedním odstínem a jako dominantní volit spíše neutrální barvy.

Pokud se křiklavosti zelené barvy bojíte, stěny raději nechte bílé a zelenou barvu aplikujte jen tam, kde vám to svědomí dovolí. Svěží nádech získá prostor díky malým detailům.

Zelené dekorace, kusy menšího nábytku, koberce, nádobí nebo spotřebiče – to vše přinese velkou změnu, která moc nestojí.

A nezapomínejte na drobnosti, které jsou přirozeně zelené – vysaďte si v pokojích květiny a bylinky, vneste si do domova přírodu.

Kombinujte správně
Zelená barva dokonale ladí se středně tmavým a tmavým dřevem, bílou barvou, oranžovými a červenými odstíny či žlutou. Takto Greenery kombinujte, pokud toužíte po útulnosti.

Se zelenou Greenery však dokážete dosáhnout i interiéru v elegantním stylu. Kombinujte ji s černobílými grafikami, odstíny šedé a modré nebo dalšími tmavšími odstíny zelené.

Společnost Pantone sama navrhla odstíny, které je vhodné kombinovat s jasnou zelenou.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek