3.5 C
Brno
Středa, 1 února, 2023
DomůZprávyFoxconn hlásí velký pokles prodeje kvůli problémům v čínské továrně

Foxconn hlásí velký pokles prodeje kvůli problémům v čínské továrně

Date:

Nenechte si ujít

Apple požaduje 30% podíl nejen z NFT, ale také blockchainových poplatků

Poplatek si přitom neúčtují vývojáři aplikace, ale samotná síť. Apple...

Volkswagen poodhaluje omlazený elektromobil ID.3, prozradil také základní cenu

Německý hatchback dostane odlišný přední nárazník a kapotu, v...

Ceny ropy v pátek výrazně vzrostly. Za celý červenec ale klesly

Příští týden bude pro další směřování cen rozhodující středeční...

EU dá 1,2 miliardy eur na 61 projektů pro výzkum a vývoj v oblasti obrany

Evropský obranný fond je hlavním nástrojem EK na podporu...

Stát chce podpořit šetření energiemi v domácnostech, spouští novou kampaň

Resort hospodářství a SIEA spouštějí komunikační kampaň na podporu...
- Komerční sdělení -časopis

Foxconn je klíčovým dodavatelem například firmy Apple.

Tchajwanská společnost Foxconn Technology Group, smluvní výrobce chytrých telefonů pro americký koncern Apple a další světové značky, zaznamenala v listopadu pokles prodeje o 11,4 %. Přispěly k tomu blokády spojené s onemocněním Covid-19 v Číně. TASR o tom informuje na základě zprávy Bloomberg.

Společnost, která se formálně jmenuje Hon Hai Precision Industry, má v čínském městě Čeng-čou největší montážní komplex pro iPhony na světě. Čína však dosud prosazovala přísnou politiku nulové tolerance onemocnění Covid-19. Vládní blokády, útěk pracovníků a násilné protesty v závodě v Čeng-čou v listopadu tvrdě zasáhly výrobu.

Tchajwanský producent elektroniky pro koncerny, jako jsou Apple, Dell, Sony či Motorola, proto očekává slabší výsledky za 4. čtvrtletí.

V závodě v Čeng-čou se montuje většina chytrých telefonů iPhone Pro. Je tak klíčový pro schopnost společnosti Apple uspokojit poptávku po nejnovější generaci jejích telefonů.

Apple očekává, že dodávky budou letos zpožděny kvůli problémům s výrobou v Číně. Analytici odhadují, že výroba iPhone 14 může zaůstat za předchozími očekáváními o 16 milionů kusů.

Foxconn uvedl, že situace je již „pod kontrolou“ a jeho produkce se bude do konce roku zlepšovat.

„Kromě přerozdělení výrobních kapacit do různých továren jsme začali is náborem nových zaměstnanců a postupně se posouváme směrem k návratu výrobní kapacity do normálu,“ uvedl Foxconn v prohlášení.

I Čína už zmírňuje omezení v některých městech včetně města Čeng-čou, kde úřady o víkendu oznámily okamžité ukončení povinného testování pro vstup do autobusů, metra, taxíků a jiných veřejných prostor.

Foxconn pokračuje v provozu v uzavřeném prostředí as omezeními pro pohyb pracovníků do jejich ubytoven a do továrny, dle aplikace WeChat.

Analytici se domnívají, že zmírnění politiky nulové tolerance Covid-19 v Číně by mohlo pomoci zvýšit prosincové prodeje Foxconnu.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek